HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Korowód Świętych
  W związku ze zbliżającym się świętem "Wszystkich Świętych" w najbliższy czwartek (27.10.2016r.) w naszej szkole odbędzie się "Korowód Świętych". Każdy uczeń przychodzi do szkoły przebrany za wybranego przez siebie świętego lub anioła.
Drukuj
KANAPKOWY KIERMASZ
 

Z okazji Światowego Dnia Żywności uczniowie naszej szkoły zorganizowali sprzedaż kanapek, które wykonali samodzielnie. Zebrane pieniądze, czyli 122,30 zł zostaną przekazane na głodujące dzieci.
Wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Drukuj
NOWE LOGO SZKOŁY
  Miło nam poinformować, że dzięki ciężkiej pracy Fruart Studio, już dziś możemy zaprezentować Państwu całkiem nowe logo Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7.
Drukuj
14 października 2016r.
  Najlepsze życzenia
dla wszystkich pracowników szkoły
od Społeczności UczniowskiejDrukuj
PASOWANIE NA UCZNIA ESP7
7 października 2016r. odbyło się PASOWANIE NA UCZNIA ESP7. Uczniowie klasy pierwszej oficjalnie dołączyli do grona uczniów naszej szkoły.
Witamy serdecznie :-)


Drukuj
Kto się boi w lesie?

6 października w Szkole Leśnej w Bielawie w ramach XVII PREZENTACJI OŚWIATOWYCH, odbyły się zajęcia warsztatowe dla szkół podstawowych z naszego powiatu pod hasłem „Zrozumieć świat to sekret geniuszu” . Wszystkich uczestników wraz z opiekunami, w terenowym ośrodku edukacyjnym, powitały: pani Ewa Kowalik dyrektor Miejskiego Zarządu Placówek Oświaty w Bielawie, dyrekcja Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie pani Małgorzata Cieślik i pani Renata Sznajder–Zając i dyrektor Ekologicznego Gimnazjum nr 3 pani Sylwia Toboła.

Na zajęciach gościliśmy: Szkołę Podstawową z Niemczy z opiekunem p. Joanną Bagińską, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z p. Katarzyną Ciborską, Szkołę Podstawową nr 9 z Dzierżoniowa z p. Barbarą Walczak, Zespół Szkół z Łagiewnik z p. Maciejem Ciećwierzem, Niepubliczną Szkołę Podstawową z Pieszyc z p. Rafałem Polakiem, Szkołę Podstawową nr 1 z Pieszyc z p. Barbarą Urban, Szkołę Podstawową nr 4 z p. Elżbietą Zych, a także Szkołę Podstawową nr 10 z p. Bożeną Kuś. Warsztaty przyrodnicze poprowadził koordynator Szkoły Leśnej pan Józef Gajda wraz z nauczycielami przyrody z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie.

Pomimo niesprzyjającej aury na zajęciach panowała serdeczna, motywująca do pracy atmosfera. Pod okiem prowadzących każdy uczestnik z wielkim zaciekawieniem i zapałem przystąpił do pracy. Uczniowie wykonując zadania, zapoznali się z możliwymi zagrożeniami w lesie. Przypomnieli sobie również, że powinniśmy dbać o bezpieczeństwo mieszkańców lasu, bo przecież jesteśmy w nim tylko gośćmi.

Zadania zawierały również tematy związane z bioróżnorodnością. Zwracały uwagę na wartość powalonych, starych drzew, które są domem dla bardzo wielu organizmów, m.in. stawonogów. Największym zaskoczeniem dla uczestników (w tym opiekunów) okazało się zadanie, w którym dzieci wyliczały kary za samowolne wycięcie drzew . Kwoty były równoważne cenom dobrego samochodu.

Pod koniec zajęć dzieci zaprezentowały samodzielnie przez siebie ułożony wywiad z dzięciołem. Wykazały się nie tylko wiadomościami, ale również dowcipem i zdolnościami aktorskimi.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, ich kreatywności i pasji, warsztaty w Szkole Leśnej bardzo podobały się wszystkim uczestnikom, którzy przez cały czas aktywnie pracowali i chętnie wykonywali powierzone im zadania. Duża różnorodność tematyczna zajęć i atrakcyjna forma ich prowadzenia sprawiły, że było to naprawdę ciekawe, twórcze i nietuzinkowe „spotkanie z przyrodą”.

W pamięci naszych gości zostaną nie tylko miłe wspomnienia, ale także wspaniałe zdjęcia wykonane i wydrukowane dla każdej szkoły przez koordynatora ośrodka edukacyjnego- pana Józefa Gajdę.
Nauczyciele przyrody z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7
Drukuj
POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
Dnia 28 września reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w powiatowych zawodach, które odbyły się w Niemczy. Każdy z chłopców miał do pokonania trasę wokół stawu, która liczyła około 800m. Po zaciętej rywalizacji chłopcy wywalczyli III miejsce.
Skład reprezentacji: Mazur Kamil, Oskar Stachura, Wrona Jacek, Kacprowicz Paweł, Garkowski Hubert, Błażej Ostrowski, Miłosz Sychniewicz, Gustaw Smolak, Wasilewski Konrad, Marcin Kroban, Marel Kacper. Wszystkim chłopcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Drukuj
XIX Dolnośląski Festiwal Nauki
 
 
Drukuj
WYCIECZKA KOŁA SPORTOWO-TURYSTYCZNEGO
W sobotę 24 września 2016 r. w ramach zajęć koła sportowo-turystycznego odbyła się wycieczka na Łysą Górę w Bielawie. Uczestnikami byli uczniowie klasy II a i III a. Opiekun koła - P.Dorota Kornicka
 
 
Drukuj
Europejski Dzień Języków Obcych
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Z tej okazji korytarz ozdobiły plakaty z wierszami napisanymi przez naszych uczniów.
Każdy wierszyk w ciekawy i oryginalny sposób zachęcał do nauki języków.
Najciekawsze wiersze zostały odczytane przez radiowęzeł a ich autorzy nagrodzeni oceną celującą z języka angielskiego.
Drukuj
ZAJĘCIA TECHNICZNE - ZDROWE ŻYWIENIE
Na lekcjach techniki uczymy się zdrowego odżywiania. Tradycją szkoły jest, że czwarte klasy gotują zupę. Dzisiaj 4B ugotowała rosół. SMACZNY ROSÓŁ :-)
 
Drukuj
TOP
RSS