HomeContact
Ekologiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).
W 2017 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 7 lutego pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”.
Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu szczególnie podkreślony zostanie potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

źródło: http://shell.idealan.pl/~mirek/klasa4/4l9.html
PINGWIN 2016

"Bardzo srogi Bazyliszek"
19.01.2017r. dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną wystawiły przedstawienie pt.: "Bazyliszek". Występ został zadedykowany klasie Ia, aby nasze pierwszaki dobrze wspominały ten inauguracyjny, najważniejszy rok spędzony w szkole. Przestawienie zostało dobrze przyjęte przez, jakże wymagającą, publikę a występujący w nim aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Opracowała: p.Marcelina Martyn

Podróż do Azji
Wycieczką po krajach azjatyckich zapoczątkowaliśmy nasz cykl zajęć świetlicowych pt.:"Poznaję Świat". Dzieci z uwagą studiowały mapę i globus, poznając położenie i nazwy państw znajdujących się w Azji. Miały również okazję spróbować azjatyckich przysmaków: mango, daktyli, mleczka kokosowego a co odważniejsi nawet pędów bambusa, a wszystko to prawdziwymi japońskimi pałeczkami. Na sam koniec wszyscy chętni mogli przymierzyć hinduskie sari czyli oryginalny strój pochodzący z Indii. Następny kontynent gdzie się wybieramy to Australia. Opracowała: p.Marcelina Martyn

OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES - MATEMATYKA
Najlepsze wyniki w szkole w poszczególnych kategoriach wiekowych:
KLASY 3 - Martyna Sznajder - 96 pkt.
KLASY 4 - Michał Nowicki i Piotr Tronina - 80 pkt.
KLASY 5 - Aleksandra Matejczuk - 80 pkt.
KLASY 6 - Michał Ogryzek i Tatiana Zawrotniak - 96pkt.
Gratulujemy :-)
ZABAWA KARNAWAŁOWA
8 LUTEGO 2017r. (środa) odbędzie się
ZABAWA KARNAWAŁOWA
klasy I-III godz. 15.00-17.00
klasy IV-VI godz. 17.00-19.00
Zajęcia 4c w Leśnej Szkole
Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc"
Już po raz X odbył się Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Nad światem cicha noc”, którego pomysłodawcą jest Elżbieta Adamska, nauczyciel muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach. Ponad dwudziestu wokalistów oceniło dwuosobowe jury, w składzie Jacek Wanszewicz i Grzegorz Skrzypczak, które postanowiło przyznać nagrody następującym artystom:
Kategoria klasy I-III:
I miejsce Klaudia Kudyba
II miejsce Karolina Budziak
III miejsce Filip Bajron
Wyróżnienie Hanna Błachut
Kategoria klasy IV – VI:
I miejsce Mateusz Subocz
II miejsce Agnieszka Letniowska
III miejsce Ewelina Woźniak
Wyróżnienie Zuzanna Złotnicka
II miejsce w Turnieju Mikołajkowym w piłkę koszykową
Dnia 16.12.2016r w Liceum Ogólnokształcącym w Bielawie odbył się Turniej Mikołajkowy w piłkę koszykową. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce, zdobywając puchar i dyplom. Otrzymały również słodki upominek od organizatorów.

Skład drużyny: Piątek Oliwia, Pułkownik Dominika, Fąfara Laura, Gajdowska Wiktoria, Siejk Daria, Cesnajtys Oliwia, Bodura Kornelia, Kosewska Maja, Kozubal Daria, Brzuś Emilia.
POSTAW NA RODZINĘ - bożonarodzeniowe prace
W ramach organizowanego już kolejny rok z rzędu konkursu pn. "Postaw na rodzinę" w piątek 16 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Bielawie, jury wybrało najpiękniejsze bożonarodzeniowe prace, przygotowane przez młodzież i rodziców z bielawskich szkół gimnazjalnych.
Wspomniany konkurs był jednym z elementów ogólnopolskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" realizowanej m.in przez gminę Bielawa. Jego celem jest przede wszystkim propagowanie postaw prorodzinnych.
Jury w składzie: zastępca burmistrza Małgorzata Greiner, dyrektor Miejskiego Zarządu Placówek Oświaty Ewa Kowalik oraz dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru w Bielawie Monika Rusnak nie miały łatwego zadania. Poziom wykonanych dzieł plastycznych był bowiem w tym roku bardzo wysoki. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców.

Grand Prix – nagroda przyznana przez społeczność szkolną - ZUZANNA SMAGA ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi
1. Miejsce Celina Gziut ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie
2. Miejsce Oliwia Fedko z Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru w Bielawie
3. Miejsce Wiktoria Byczek z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie
Wyróżnienia:
- Karolina Dębiec z Gimnazjum nr 1 im. Zesłańców Sybiru w Bielawie
- Szymon Weigelt ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie
- Julia Wojtas z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bielawie

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czwartek 19 stycznia 2017r. o godzinie 16.30 w Gimnazjum nr 1. Gratulujemy.
OMNIBUS 2016
W czwartek 15 grudnia 2016 r. po raz dwudziesty pierwszy w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs „Omnibus”. W konkursie wzięło udział ośmiu uczestników, po dwóch uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Bielawie.

Wyniki:
I miejsce – Jakub Wojtanowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi
II miejsce uzyskując taki sam wynik – Szymon Kuriata ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Dorota Romanowska z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7
Gratulujemy